top of page
Zápisník a plnicí pero

Děti ve škole, když je krize

Když je krize, leccos se ukazuje. Často si říkáme, že se ukazuje pravda.

Hmm, jak kdy. Hlavně co se týče dětí. Tam to určitě neplatí. Ve stresu se totiž mnozí chováme extrémně. Z historie máme hodně důkazů.

U dětí může krize nastat zcela snadno a na to, aby ji zvládaly, nemají často vhodné nástroje ani zcela vyvinutý mozek narozdíl od nás dospělých (tedy alespoň se to tak píše:DD). A to zejména tu část, která je odpovědná za kontrolu stresu, rozhodnutí, zvládání emocí, atd.

A tak pokud děti mají stres doma např. rodiče mají krizi, což je časté, ve škole dojde ke změně např. při přestupu z 1. na 2. stupeň a ještě se jim změní vyučující, mohou se začít chovat velmi nečekaně. Dokola se ptáme proč proč proč. Odpověď je v tom, že se necítí BEZPEČNĚ, vyvíjí se jim mozek, mění hormonální systém, mají přetlak emocí, které jsou zakazovány, jsou málo v přírodě. Někdy to, co děti ukazují je něco, co nepatří k těmto dětem jako takovým. Patří to k jejich kamárádům, učitelům a rodičům. Samy z toho mohou být zoufalé. A někdy si jejich duše vybrala opravdu náročné aspekty k tomu, jak se bude projevovat v této fyzické manifestaci - v těle.

Rodiče se často začínají bát. Říkají, že se bojí o své dítě, že nezapadne, nebude mít kamarády, atd. Většinou jsou to jejich strachy ze školního období, nezpracovaná vnitřní síla, pocity neschopnosti, ponížení, atd. Bojí se stát za svým dítětem, bojí se říci NAHLAS, podpořit ho v jeho odlišnosti.. Systém nerad odlišnosti, individuality, jinakosti, atd., protože je to KOMPLIKACE.

Když se děti nechovají podle toho, aby byly co nejvíce udusané ve škole, nebyly zticha, v pohybu, kreativní, "drzé", tak je nějak označíme - onálepkujeme. Ty nálepky zafungují. Jenže nemusí být zadány správně. Navíc po čase je třeba nálepky pustit.

Děti mohou být náročné. Jenže nemůžou být jako MY, jako ten starý systém. Jejich vědomí je ale naprosto jiné, než vědomí, ve kterém byly nastaveny naše struktury a nálepkování. Bez vyjímečných lidí bychom se neposunuli. To, že je někdo tichý a hodný, nic neznamená. To jsme drsně zjistili v prosinci minulého roku.

Naše děti nejsou vadné, když jsou jiné, vadný je často jenom systém, kam je posíláme. A je v pořádku, když nezapadnou. Potřebujeme vyjímečné lidi.

Pokud chcete blíže poznat energetický systém váš i vašeho dítěte nebo partnera a jak se vzájemně ovlivňujete, již jsou vypsány termíny na další běh kurzu:Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Lenost

Comments


bottom of page