top of page

Když máme dnes to vysvědčení.

Když máme dnes to vysvědčení, tak pomazlení vnitřního dítěte je dnes alfa omega.

Často se učíme ve škole o cizí transformaci a tom, jak se transformovala jejich ego nastavení vycházející z různých motivací, něco, co pochopili, vymysleli, zpracovali NEBO nezpracovali a čím byli frustrováni lidé často AŽ ve zralém věku, v určité době, na určitém místě, tj v určitém kontextu, např filozofie, literatura, historie.

My se snažíme toto cizí poznání předat někomu, kdo nemohl díky svému mládí ani projít určitou životní zkušeností, navíc jejich ego ideál (enneagram) je úplně jiný.

Takže pokud vaše dítě dostalo horší známku z těchto předmětů z důvodu nepochopení, buďte laskaví.

Vzpomínám si, jak jsem na gymnáziu dostala špatnou známku z filozofie z něčeho, čemu jsem v dané době nemohla vůbec rozumět. Dnes ale rozumím tomu, že to bylo něco, co bylo pro mě úplně mimo, protože daný filozof ( enneagram 5) měl jiné ego nastavení a jeho transendence, která vycházela navíc z něj. A bylo úplně jiné než to moje, v daném věku, dané době, s danými omezenými přesvědčeními, zkušenostmi, chápáním světa.

Mozek většiny z nás dozrává kolem 25 roku. Mnohým později. Ve škole je plno věcí, které se učíme , na které nejsme absolutně vyzrálí. Učíme se je zpaměti. Protože je nemáme uchopené a hlavně prožité a integrované, tak si je nepamatujeme.

Takže dnes hlavně propojujme pravou a levou hemisféru. To znamená - pojmenovávejte emoce a zjišťujte, jak se vaše děti cítí a pomozte jim zvládnout něco, na co nejsou a nemohou být ani často zralé. To, jak zvládnou pracovat se svými emocemi bude pro ně mnohem cennější než vědět to, co řekl pán XY:).

V lásce a laskavosti s nadhledem.13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page