top of page
Zápisník a plnicí pero

Perfekcionismus

Sklony k perfekcionismu má leckdo. Neviditelný škrábanec na sklech slunečních brýlí, špatně položené dlaždičky, neviditelná skvrnka na tričku, které si chcete koupit (to je můj typ:DDD), chyby v textu typu "by jste místo byste", chyby na rodičích, partnerech, dětech, atd. To vše perfekcionistu ovládáného vnitřním kritikem může dovádět k šílenství a velkému vzteku. Není to podle našich představ, podle toho, na co mám nárok, jak někdo může vůbec toto nevidět, atd. Sami toužíme po "tom nejvyšším" a nevíme, jak toho dosáhnout a zajistit ve svém životě. Následkem je, že jsme vzteky bez sebe a cítíme se obětí "špatných" voleb, kroků a činů našeho okolí, rodiny, zaměstnavatele, atd:). A tak jsou kritik i oběť velmi propojeni.

Je fakt, že pokud žijeme s partnerem, naše volby se ovlivňují. To je fakt. Nicméně, nikdo není odpovědný za naše štěstí. Ani partner, ani Bůh. Nikdo jiný než my sami jsme si nenalinkovali události v životě - můžeme tomu říkat osud, které naše duše potřebuje zvládnout, aby mohla růst.


A tak je pojďme milovat. Vždyť nám tak dlouho "pomáhaly". Přestaňme je nenávidět a odmítat. V rámci procesu přijetí těchto aspektů doporučuji prozkoumat tyto následující otázky:

"Před čím mne můj kritik chrání? Je to strach? Je to..?

Co by řekl můj kritik, kdyby mluvil laskavě?


Možná by řekl, že:

CHYBA, alespoň v tom smyslu, jak kráčíme životem, NEEXISTUJE.

JSME JIŽ DOKONALÍ, přestože nejsme a tudíž JSME DOKONALÍ VE SVÉ NEDOKONALOSTI.


Výsledkem bude, že se přestaneme cítit jako oběť svého života. Přijmeme odpovědnost a pocítíme chuť a radost žít a užívat si každý den. Budeme autentičtí a spadnou masky. Oběť a kritika v sobě uvidíme, budeme identifikovat, pozorovat. Jejich původní elektromagnetismus v nás ale nebude tak silný, aby přitahoval do našeho pole podobné zkoušky dokola a dokola.

Budou nám pak ubližovat? Už slovo "ubližovat" nezní dobře:) - Ne, nebudou:). Zmizí úplně? Možná - možná ne.

Je to problém?:) Ne, je to výzva! Je to radost hrát si na této pozemské pláni. Vždyť, kdo ví, zda tato hra není tou vaší poslední:).

51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page