top of page
Zápisník a plnicí pero

PROKRASTINACE NEBO .....?

Se začátkem Nového roku se rádi vyzýváme k tomu, abychom přestali PROKRASTINOVAT. Abychom nasměrovali energii, abychom šli do akce, atd. Je fakt, že si často nacházíme jiné činnosti, abychom se vyhnuli té činnosti, kterou máme dělat. Ale někdy se vyhýbáme i činnostem, které dělat chceme. Je mnoho důvodů PROČ. Z koučingu víme, že akce by měly být: specifické, meřitelné, časově určené - omezené, realistické, přitažlivé, abychom je chtěli dělat:). Hmmm, JENŽE JENŽE...


Jedním z důvodů prokrestinace může být jednoduše, že nemáme dost životní energie a pociťujeme ÚNAVu. Na to, abychom šli do akce, změny, potřebujeme hodně životní energie. Pokud jsme do určité doby žili tak, že jsme se neustálou akcí vyčerpali, tak nyní možná prokrastinujeme, abychom nabrali sílu.


Dalším důvodem může být podvědomý STRACH.

Strach, co by se stalo, když se to nepodaří tak, jak si představuji.

Co když mě to změní a pak budu muset udělat další změny, které dělat nechci? Budu muset odejít

od partnera? Budu se muset přestěhovat? Zůstanu sám/sama a co pak? Budu si muset pronajmout kancelář? Bude se muset zavázat?

Strach, že se znovu VYČERPÁM, VYHOŘÍM.

Strach z NEZNÁMA.

Nebo co když se mi to podaří? Co pak? Možná se divíte, ale i to se děje celkem často. Je v tom schovaný strach, že nám někdo bude závidět. V předchozích životech někteří z nás za to zaplatili životem a tak se svými projekty otálí.


Někdy ani nepoznáme, že prokrastinujeme. Někdy si totiž myslíme, že děláme jinou akci. Pokud ale zadáme jiné či nové kulisy či jiný kabát, tak v podstatě děláme pořád to samé:). Např. v minulosti jsem často dělala následující chybu. Cítíla jsem, že potřebuji změnu v zaměstnání. Tenkrát jsem nepoznala, že jsem již vyhořelá. A tak jsem stále jsem měla to samé zaměstnátní, ale pracovala jsem na různých místech. Výsledek byl, že mě byla vždy po jednom nebo druhém roce práce přestala bavit. Nevěděla jsem jak na to. A myslím, že v té době v ČR ani nebyly metody k zjištění toho, co bych potřebovala.Následujícím důvodem může být to, že potřebujeme být POZVÁNI DO AKCE a nemáme dost energie

na zahájení akce.


Někdo zase potřebuje IMPULS k tomu, aby akci zahájil. S impulzem přijdem dostatek energie k tomu,

aby začal.


Další věcí může být i to, to začíná platit více a více, že určitá akce NENÍ s námi v SOULADU. Není v souladu s plánem naší duše a akci jsme vymysleli v HLAVĚ a tak není podpořeno její naplnění a my to podvědomě cítíme.


Pak samozřejmě to, že nemáme SEBE NA PRVNÍM MÍSTĚ a tedy důvodem je NEDOSTATEČNÁ SEBELÁSKA A SEBEHODNOTA, protože neustále dáváme na první místo někoho jiného.


SMYSL A POTŘEBA SDÍLENÍ VIZE, kterou k akci potřebujeme. Někdy potřebujeme sdílet naší vizi, abychom viděli její SMYSL. Už jen tím, že si o ní s někým promluvíme, uvidíme, že to má smysl.


A mnoho dalších důvodů.


Jedním z hlavních důvodů tzv. oddalování je, že nemusíme cítit, že nastalo SPRÁVNÉ NAČASOVÁNÍ. Leckdy totiž není správný čas jít do určité akce, protože potřebujeme dozrát, správně ukončit některé věci, abychom mohli spustit novou akci. Pokud totiž jdeme proti tomuto vnitřnímu vnímání času, můžeme se vyčerpat, vyhoříme, kontrolujeme a tlačíme. Navíc se začátkem Nového roku dle gregoriánského kalendáře většinou ještě nejsme energeticky naladěni na to mít vize a začít zasévat semínka k tomu, co chceme posléze během roku sklízet. Energetický začátek přichází později. Doporučuji se orientovat systémy, které

s námi ladí mnohem více jako např. Human design nebo čínská kosmologie.


Našli bychom mnoho dalších důvodů. A tak nás všechny zvu k tomu, abychom se přestali peskovat za to, že prokrastinujeme a zjistili si důvody, proč to děláme a nejdeme do akce. Metod a způsobů je na to hodně. Pak si to odpustit a s plnou odpovědností to přijmout. Pak se uvolní prostor k INSPIRACI A KREATIVITĚ. Život je PLNÝ AKCÍ a zároveň NENÍ.

Všechno je božsky řízeno a zařízeno.

Možná že vaší akcí je procházka v lese, odpočinek nebo kafíčko s kamarádkou, které řeknete o své vizi, sólo cesta do zahraničí nebo kolem světa, čas s partnerem nebo email do nakladatelství s rukopisem vaší knihy.

Všechno všechno to již existuje a má to základ v éteru. Už to je. Už se to děje!
30 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Lenost

Comments


bottom of page